E-learning, materiały dydaktyczne dla wychowankówDrodzy wychowankowie,
Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z naszymi materiałami dydaktycznymi. Specjalnie dla Was przygotowaliśmy stronę na której będziemy zamieszczać przeznaczone dla Was propozycje zadań, lekcji, kursów, opracowane przez naszych nauczycieli. 

Jeżeli jesteście zainteresowani poszerzaniem swoich artystycznych umiejętności, to z pewnością spodoba Wam się ta nowa forma edukacji.  

Do dzieła ! Twórzcie, komponujcie, malujcie, projektujcie, dajcie upust swojej wyobraźni za pomocą narzędzi online.

Zapraszamy i życzymy powodzenia :)


Zajęcia artystyczno -filmowe

Dziś zapraszam was do obejrzenia krótkiej bajki, która odkrywa tajemnicę co się dzieje kiedy wrzucisz pieniążek do fontanny...bo przecież każdy z nas kiedyś wrzucił grosik do fontanny w nadziei, że spełni się jego życzenie, lub choćby wróci jeszcze kiedyś do tego uroczego miejsca... pamiętacie gdzie to było?:-) 

opracowanie: Magdalena Skorus

madzia2jpg

Zajęcia rytmiczno-taneczne
Po raz kolejny zapraszamy serdecznie naszych najmłodszych wychowanków do udziału w przygotowanych przez Panią Katarzynę Kalinowską zajęciach rytmiczno-tanecznych. "Hej Zielone Żabki" powtórzcie razem z nami słowa Waszej ulubionej piosenki i  zaproście do zabawy  rodziców.

opracowanie: Katarzyna Kalinowska


Zajęcia pracowni szkła artystycznego

W ramach odbywających się zajęć pracowni szkła artystycznego, przedstawiamy dla Was kolejną propozycje zajęć plastycznych. Poniżej zamieszczamy galerię zdjęć, mamy nadzieję, że zainspiruje ona Was do działania. Powodzenia :)

opracowanie: Paulina Bucek


Zajęcia pracowni rzeźby

Nasza pracownia rzeźby przygotowała kolejny film, w którym pokazujemy jak wykonać rzeźbę głowy w glinie. Zapraszamy do zapoznania się z filmem poniżej.

opracowanie: Karol Wiącek

Zajęcia muzyczne

Zapraszamy najmłodszych i tych trochę starszych do wysłuchania fragmentu opowiadania o motylku. Nagranie zrealizowane w domowym studio nagrań Martyny Kobus. Czyta jej Mama Agnieszka :)

opracowanie: Agnieszka Dróżdż-Kobus


Pracownia multimedialna i grafiki komputerowej

Jakie rodzaje i formaty plików graficznych stosujemy na stronach internetowych? Jak tworzymy bazę zdjęć do naszej strony internetowej, albo jak dodajemy kolejne atrybuty do stylu akapitu na stronie? Te i inne zagadnienia poruszamy w kolejnych lekcjach z zakresu Projektowania Stron Internetowych w popularnym języku HTML 5. Zapraszam na następne lekcje w ramach interdyscyplinarnej pracowni multimedialnej.

opracowanie: Sylwia Wójcik


Zajęcia plastyczne (klasy III-VI)

Gratulacje dla Wychowanków MOPT z pracowni plastycznej Pani Beaty Będkowskiej, którzy mogą pochwalić się kolejnymi znaczącymi osiągnięciami. W XII Ogólnopolskim Konkursie Siedem Grzechów Głównych organizowanym przez Pałac Kultury Zagłębia w Dąbrowie Górniczej, w kategorii: malarstwo 9 –14 lat Oliwier Perz zdobył II Nagrodę, a Apolonia Nowinowska Nagrodę Specjalną. Ale mamy więcej powodów do radości!

W XVI Wojewódzkim Konkursie Astronomicznym organizowanym przez Szkołę Podstawową nr 16 w Dąbrowie Górniczej, w części plastycznej dla uczniów klas IV –VIII wychowankowie Pani Beaty Będkowskiej - Nikodem Krygier i Kamil Boryczka zdobyli Wyróżnienia. Laureatom gratulujemy sukcesów, a wszystkich Wychowanków zachęcamy do udziału w kolejnych konkursach plastycznych i życzymy powodzenia.

opracowanie: Beata Będkowska

beti1jpg


Teatr Pantoplast

Pisanie i redagowanie tekstów już chyba weszło nam w krew, bo oto ukazał się najnowszy numer Gazety Teatru Pantoplast. Tym razem redaktorzy zgłosili się do nas sami, a gazeta została wznowiona i poszerzona o teksty, których autorami są nasi wychowankowie. Zapraszamy do ciekawej lektury, która pozwoli Wam przenieść się w czasie i przypomni niektóre wydarzania z historii naszego teatru.

opracowanie: Dorota Zygmunt, Artur Fredyk

pantoplast2jpgPracownia ceramiki i witrażu

Recykling to w dzisiejszych czasach bardzo popularny nurt również w sztuce artystycznej. Jego celem jest ograniczenie zużycia surowców naturalnych oraz zmniejszenie ilości niepotrzebnych odpadów. Dzisiaj pokażemy Wam w jaki sposób możecie wykorzystać zużyte butelki plastikowe, tak by służyły jeszcze dłużej. Poniżej zamieszczamy galerię zdjęć, mam nadzieję, że zainspirują one Was do dbania o nasze wspólne środowisko.

opracowanie: Joanna Słoń


Zajęcia i działania plastyczne

I wkrótce nadszedł wraz z radością jej list... w dobie królującego messenger'a, my zapraszamy Was do kolejnej wspólnej, artystycznej zabawy. Stwórzcie swoją, niepowtarzalną papeterię, która na pewno ucieszy oko Waszych odbiorców. Napiszcie oryginalny list do babci czy dziadka, który nadacie tradycyjną pocztą. Zapraszamy do twórczej zabawy.

opracowanie: Anna Podsiedlik


Zajęcia i działania plastyczne
Obserwujcie i rysujcie... pod takim hasłem zapraszamy na kolejny cykl zajęć artystycznych. Za oknami już w pełni króluje wiosna, co sprzyja nowym pomysłom czerpanym prosto z otaczającej nas natury. Kwiaty, drzewa, liście wszystko to może być dla Was źródłem niewyczerpanej inspiracji do stworzenia kolejnych, fantastycznych prac. Zapraszamy do zabawy.
opracowanie: Anna Podsiedlik


Zajęcia artystyczno-filmowe

Zapraszam do obejrzenia krótkiej animacji opowiadającej o tym, że zużytym rzeczom można nadać nowe życie. Potrzeba trochę cierpliwości i...świeżego spojrzenia. Może nie od razu trzeba kupować nowiutką rzecz? o tym, jak uszkodzony aparat wskazał swojej użytkowniczce inny wymiar kreatywności opowiada właśnie ta bajka. Jak zwykle bez trudu można ją znaleźć na kanale YouTube.

opracowanie: Magdalena Skorus

magda 4jpg

Zajęcia z tkaniny artystycznej
W jaki sposób możemy wykorzystać stare t-shirty, hula hop, nożyczki, tak aby zyskały nową funkcjonalność i zagościły na stałe jako element dekoracji w naszych domach. O tym możecie dowiedzieć się w kolejnym krótkim tutorialu przygotowanym specjalnie dla Was.  Czas spędzony z nami, możecie przekształcić w kreatywną zabawę do której zaproście również Waszych domowników.
opracowanie: Kinga Bielec

Kinga 6jpg
 

Zajęcia z tkaniny artystycznej

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z prezentacją prac naszych wychowanków uczęszczających na zajęcia z tkaniny artystycznej. Poniżej tradycyjnie zamieszczamy link do całej prezentacji.

opracowanie: Kinga Bielec
Zajęcia rytmiczno - taneczne
Pędzimy z kolejną propozycją zajęć tanecznych dla naszych najmłodszych wychowanków. Ruch to zdrowie, a my dbamy o Waszą dobrą kondycję tej wiosny. Zajęcia prowadzi Pani Katarzyna Kalinowska, mamy nadzieję, że dołączycie do wspólnej zabawy.
opracowanie: Katarzyna Kalinowska, Agnieszka Dróżdz-Kobus


Zajęcia plastyczne (klasy III-VI)

Pozostając w domu być może częściej przenosimy się myślami w odległe miejsca. Udajmy się
więc w inspirującą podróż do Australii, gdzie od tysięcy lat rdzenni mieszkańcy tego kontynentu rozwijają swoją tradycję kulturową i tworzą niezwykłe dzieła sztuki.  W życiu Aborygenów sztuka bezustannie pośredniczy pomiędzy ich mityczną przeszłością zwaną Czasem Snu, kiedy to bóstwa i przodkowie totemiczni ukształtowali ziemię i rządzące nią prawa - a współczesnością. Zapraszamy do zapoznania się z materiałem poniżej.

opracowanie: Beata Będkowska

aborygenjpg


Inspiracje sztuką aborygeńską.pdf

Zajęcia dla najmłodszych

Niedawno obchodziliśmy ważne święto związane z naszym krajem Dzień Flagi Narodowej. Obchodzone między świętami 1 maja (zwanym Świętem Pracy) i 3 maja (Świętem Narodowym 3 Maja). Tego samego dnia obchodzony jest Dzień Polonii i Polaków za Granicą. Z tej to okazji przygotowaliśmy tematyczne zajęcia. Krok po kroku, pokażemy Wam  jak wykonać nasze narodowe godło. Zapraszamy naszych najmłodszych uczestników do kreatywnej zabawy.

opracowanie: Małgorzata Zajdek

godojpg

Zajęcia artystyczno-filmowe

"Psy to wspaniałe i oddane nam istoty i wszyscy doskonale wiemy, że każdy z nich może być superbohaterem, nieważne jakiej rasy jest przedstawicielem. Kundelki czy rasowce, one wszystkie potrafią uratować nasze życie, być oddanymi i czujnymi przyjaciółmi oraz rozświetlić niejeden chmurny dzień swoją radością. Zapraszamy do zapoznania się z bajką! "Link do prezentacji zamieszczamy poniżej.

opracowanie: Magdalena Skorus


piesjpg


Akademia Wokalu

#ZOSTAŃWDOMU i twórz z MOPT ❤️ Wokaliści z Akademii Wokalu na wokalnych zajęciach online pracują z zaangażowaniem nad poszerzeniem repertuaru i przygotowaniem się do występów konkursowych. Dziś przedstawiam Wam Kacpra Cieślika, który przygotował dla Was piosenkę Marka Grechuty "Dni, których nie znamy". Filmik został przygotowany i wysłany na konkurs, a już dziś możecie posłuchać jego interpretacji. Trzymajcie za niego kciuki i pamiętajcie - kiedyś będzie normalnie, wrócimy do MOPTu i do szkól na zajęcia, bo przecież ważnych jest kilka tych chwil, tych na które czekamy ...

opracowanie: Aleksandra Stano


Zajęcia rysunku i malarstwa

#ZOSTAŃWDOMU i twórz z MOPT . W kwarantannie Pokochaj Siebie !!! ❤️❤️❤️ Weronika, Ola i Wiktoria ❤️❤️ to autorki tych wspaniałych portretów. Zapraszamy do odwiedzenia naszej wirtualnej galerii poniżej.

opracowanie: Iwona Wilk


Zajęcia dla najmłodszych

Wiosna rozkwita w pełni ciesząc kolorami i ciepłem promieni słońca. Dzisiaj przygotowaliśmy dla Was kolejną wiosenno-warsztatową propozycję. Wystarczy kolorowy papier, nożyczki i klej, a my Wam podpowiemy jak wyczarować takiego pięknego motyla. Zapraszamy do zabawy wszystkie maluchy oraz rodziców :)

opracowanie: Lucja Zapart

kolorowy motyljpg

Zajęcia artystyczno - filmowe

Chociaż obchody dnia życzliwości jeszcze przed nami, to zgodzimy się wszyscy, że wzajemna życzliwość w trudnym czasie to wspaniała rzecz. Tacy powinniśmy być na co dzień, jednak często pochłaniają nas nasze własne sprawy i zwyczajnie nie zauważamy, co się dzieje wokoło. Czasami, z wielu powodów, wybieramy wręcz bycie nie-życzliwym. Dzisiejsze spotkanie z bajką poświęcimy więc tematowi życzliwości. Zapraszamy serdecznie :)

opracowanie: Magdalena Skorus

magda filmowejpg


Zajęcia i działania plastyczne

Poszukując inspiracji w naturze i otaczającym nas świecie, mamy dla Was kolejną propozycję i pomysł na zajęcia artystyczne. Zapraszamy do zapoznania się z galerią poniżej, gdzie w graficznej formie przedstawiliśmy oryginalne pomysły na pochmurne popołudnie :)

opracowanie: Anna Podsiedlik


Zajęcia rytmiczno-taneczne

Dla uczestników zajęć  rytmiczno-tanecznych mamy kolejną propozycję. Tym razem Pani Katarzyna Kalinowska zademonstruje Wam nowy układ taneczny, który wprowadzi Was na pewno w radosny nastrój.

opracowanie: Katarzyna Kalinowska

Pracownia multimedialna i grafiki komputerowej

Nie próżnujemy dlatego śpieszymy z następną propozycją zajęć dla starszych grup z grafiki komputerowej. Zainteresuje ona wszystkich pasjonatów cyfryzacji i technologii informacyjnej, to propozycja kolejnej lekcji z zakresu projektowania stron internetowych. Dzisiaj nauczycie się komponować tekst  i poznacie znaczenie stylu akapitowego na stronie. Wcześniejsze lekcje znajdziecie w linkach poniżej.

opracowanie: Sylwia Wójcik


Zajęcia z tkaniny artystycznej

Przyroda budzi się do życia. Kolorów wokół nas coraz więcej. Drzewa kwitną, ptaki śpiewają. Zachęcamy Was do wykonania kolorowych ptaków będących piękną dekoracją wnętrza. Poniżej już tradycyjnie link do prezentacji.

opracowanie: Kinga Bielecptaszkijpg


Zajęcia plastyczne (klasy III-VI)
Czy twórcza zabawa i wyobraźnia mogą sprawić, że pozostając w domu będziemy mniej tęsknić za naturą? Oczywiście! Wystarczy duży słój, kolorowy papier, nożyczki i możecie stworzyć oryginalne kolorowe akwarium. Tych rybek nie musicie karmić, a kolory mogą mieć jakie tylko zapragniecie! A więc - do dzieła!
opracowanie: Beata Będkowska


rybkijpg

Jak zrobić akwarium z papieru.pdf

Zajęcia pracowni szkła artystycznego
Jak ważne znaczenie ma przestrzeń, która nas otacza i harmonia płynąca z dobrze zaaranżowanego wnętrza? Dzisiaj pomożemy Wam wyczarować piękny, klimatyczny nastrój w Waszych domach. Kierując się zasadami starożytnej sztuki aranżacji wnętrz Feng Shui, w krótkim tutorialu przedstawimy jak wykonać oryginalny lampion... Feng Shui, to psychologia przestrzeni, to takie planowanie otaczającej nas przestrzeni, które sprawia, że czujemy się w niej komfortowo. Zapraszamy, zaczerpnijcie odrobinę relaksu :)

opracowanie: Paulina Bucek


paulina7jpg

Zajęcia artystyczne dla najmłodszych

Dla najmłodszych miłośników żeglarstwa i odkrywców nowych, nieznanych lądów mamy nie lada propozycję. Ucieszy pewnie ona wszystkich fanów najbardziej niepokornego pirata Jack'a Sparrow'a... Ahoj mali odkrywcy dzikich lądów :) Czas rozprostować żagle i wziąć ster w swoje ręce. Zapraszamy do wspólnej zabawy :) PS: tylko nie zapomnijcie o kole ratunkowym :)

opracowanie: Małgorzata Zajdek


statekjpg

Zajęcia artystyczno-filmowe

22 kwietnia obchodziliśmy Światowy Dzień Ziemi, z tej okazji przygotowaliśmy kolejne zajęcia artystyczno-filmowe dla najmłodszych naszych wychowanków. Hasłem tegorocznych obchodów jest "działanie na rzecz ochrony klimatu". Celem obchodów tego dnia jest zjednoczenie się ludzi w dbałości i trosce o środowisko oraz motywowanie mieszkańców tej planety do postaw proekologicznych. Zapraszamy do zapoznania się z linkiem poniżej.

opracowanie: Magdalena Skorus

ziemiajpg


Zajęcia pracowni rzeźby

Czy ktoś z Was ma ochotę pobawić się z nami w renesansowych rzeźbiarzy? Wcielić się w rolę Michała Anioła czy Donatella ? Zaprojektować i stworzyć własnoręcznie rzeźbę na miarę mistrzów epoki odrodzenia. Jeśli tak, to proponujemy Wam zapoznać się z materiałem filmowym poniżej. Poznacie technikę wykonania odlewu rzeźby z formy silikonowej, którą można powielić wielokrotnie. Dla Wszystkich pasjonatów bryły i tej trudnej techniki artystycznej przygotowaliśmy specjalnie, aż dwa tutoriale, zapraszamy do twórczej zabawy. Powodzenia :)

opracowanie: Karol Wiącek


Zajęcia grafiki komputerowej i fotografia

Jeśli doskwiera Ci brak materiałów plastycznych, to może dobra okazja sprawdzić się w Digital Painting (malowanie na ekranie). Potrzebny komputer, myszka, jeden z darmowych programów graficznych (Gimp, Krita) i troszkę cierpliwości:) Może inspiracją dla Was będzie praca Weroniki Kuś uczestniczki zajęć grafiki komputerowej w MOPT.

opracowanie: Dariusz Kostecki

darekkjpg

Zajęcia pracowni multimedialnej i animacji komputerowej

Dla najmłodszych uczestników tych zajęć przygotowaliśmy specjalnie krótki film, który zabierze Was w magiczny świat animacji. Poniżej zamieszczamy tutorial, gdzie dowiecie się jak samodzielnie zaprojektować krótką animację składającą się z dwóch klatek. Wszystkie niezbędne narzędzia znajdziecie w udostępnionym filmie poniżej. Zapraszamy do zabawy :)

opracowanie: Sylwia WójcikZajęcia z rysunku i malarstwa

Malowane makiem, piękne i oryginalne portrety uwiecznione na filmie czy zdjęciu, to nasza kolejna propozycja zajęć artystycznych dla Was. Zapraszamy do odwiedzania naszego profilu na facebook'u, gdzie znajdziecie interesujące Was materiały filmowe.

opracowanie: Iwona Wilkdyrekcjajpg

Zajęcia z gry na gitarze

Dzielimy się z Wami krótkim filmem treningowym w wykonaniu Pana Marcina Maślaka,  ponieważ to właśnie nagrania, są najlepszą formą autodydaktyki. Nagrywajcie, ćwiczcie i przesyłajcie :) Poniżej tradycyjnie zamieszczamy link do strony na której znajduje się film.

opracowanie: Marcin Maślak

marcin maslak2jpg


Pracownia ceramiki i witrażu

W akcję szycia maseczek włączyła się również nasza prężnie działająca pracownia ceramiki. Na efekty pracy długo nie musieliśmy czekać ;) Was również zachęcamy do zabawy z nitką i igłą. Stwórzcie własną oryginalną maseczkę dla siebie oraz rodziny. Zachęcamy do pracy :)

opracowanie: Joanna Słoń

askajpg

Teatr Pantoplast
Dla miłośników sztuk teatralnych śpieszymy z najnowszym kwietniowym wydaniem gazety Teatru Pantoplast. W tym wydaniu specjalnym znajdziecie m.in. zapiski o naszym teatrze oraz najważniejsze wydarzenia artystyczne związane z naszą działalnością . Wszystkie te teatralne frykasy znajdziecie poniżej klikając w link z plikiem do pobrania. Zapraszamy wszystkich pasjonatów sztuki teatralnej do współpracy, czekamy na Wasze propozycje i artykuły. Piszcie do nas, chętnie coś opublikujemy :)
opracowanie: Dorota Zygmunt, Artur Fredyk
93603877_218273399453917_5320814041306759168_njpg

GAZETA 1- poprawiona.pdf
 

Zajęcia rytmiczno-taneczne

# ZOSTAŃWDOMU i tańcz. Kto z nas nie lubi czasem się rozruszać i pobujać do rytmu ulubionej muzyki tanecznej. Rozgrzewka taneczna dla Dzieci i Rodziców to propozycja zajęć ruchowych, które wprowadzą Was w radosny nastrój. Zaproście do zabawy waszych najbliższych, niech też poczują ten rytm. Zapraszamy do zapoznania się z linkiem poniżej.

opracowanie: Katarzyna Kalinowska

Kolejna propozycja to połączenie zajęć tanecznych i folklorystycznych, to propozycja zajęć on-line  dla uczestników koła "Zespół Folklorystyczny Dąbrowa". Zapraszamy do zapoznania się z linkiem poniżej.

opracowanie: Agnieszka Dróżdż- Kobus, Katarzyna Kalinowska

Zajęcia  plastyczne (klasy III - VI)

Chociaż przyszła wiosna i wszystko za oknem zachęca do spacerów musimy jednak pozostać w domu. Może ta tęsknota za słońcem i rozkwitającą naturą będzie dla Was natchnieniem do stworzenia kolorowych obrazów. Właśnie trwa sezon na tulipany, przepiękne kwiaty, których bogactwo odmian i
różnorodność barw oraz subtelny zapach niezmiennie przechowujemy w pamięci. Ich widok to prawdziwa uczta dla oka. Tulipany wielokrotnie inspirowały artystów i być może Was też zachęcą do twórczej pracy. Wybierzcie kolory, które uznacie za najpiękniejsze i namalujcie obrazy dzięki, którym
wiosna na dobre zagości w Waszych domach. Miłej zabawy! Poniżej zapraszamy do zapoznania się z materiałem do zajęć.

opracowanie: Beata Będkowska

Zajęcia plastyczne.pdf
Tulipany.pdf
Mieszanie kolorów podstawowych.pdf

Zajęcia artystyczno - filmowe

Spotkanie z bajką "Soar" / Alyce Tzue, to propozycja kolejnych zajęć artystyczno-filmowych dla naszych wychowanków. Wszystkich sympatyków filmów animowanych zapraszamy do zapoznania się z tą kolorową animacją, a następnie do wykonania pracy plastycznej inspirowanej przytoczoną bajką.

opracowanie: Magdalena Skorus


magda Mjpg


Zajęcia fotograficzne

# ZOSTAŃWDOMU i twórz z pracownią komputerową i fotograficzną z MOPT. Oprócz kolaży tworzymy również prezentacje w canva.com, które charakteryzują się przejrzystością oraz przyjemną szatą graficzną. Ta on-line'owa aplikacja pozwala na korzystanie z wielu zasobów bezpłatnie w tym: muzyki, filmu, ikon, szablonów oraz na zdalną edycję i wprowadzanie zmian w czasie rzeczywistym, co jest bardzo wygodne w przypadku tworzenia (zdalnych) prac zespołowych. Wykorzystane zdjęcia powstały na potrzeby konkursu fotograficznego.

opracowanie: Dariusz Kostecki

darekkjpg


Zajęcia z tkaniny artystycznej

Terminem shibori określa się tradycyjną japońską technikę barwienia tkanin we wzory, znaną od VIII w. W zależności od sposobu przygotowania materiału do barwienia rozróżnia się kilka rodzajów tkaniny, m.in. Kanoko shibori, znaną jako tied-and-dyed ( the tie-dye). Proponuję kreatywnie spędzić czas odnawiając swoją garderobę. Może macie w swojej szafie koszulki, bluzy które już straciły świeżość i pragniecie nadać im nowe życie...  Zapraszamy do zapoznania się z naszym tutorialem poniżej.
opracowanie: Kinga Bielec


shiborijpg

Zajęcia dla najmłodszych

"Wielkanocne Pisanki" to propozycja zajęć dla najmłodszych naszych uczestników, która świetnie się sprawdzi w wielu Waszych domach. Artystyczne zdobienie pisanek w okresie Świąt Wielkanocnych to nasza rodzima tradycja. Pisanki, kraszanki, oklejanki, wydrapywanki, kto z nas nie spróbował choć raz, wciągnąć się w tą świąteczną zabawę ;) Tym razem mamy dla Was alternatywną propozycję, a jaką zobaczcie sami klikając w link poniżej.

opracowanie: Lucja ZapartlucjajpgZajęcia artystyczne dla najmłodszych

Kto z nas nie wypatruje z utęsknieniem pierwszych wiosennych kwiatów ? Krokusy, przebiśniegi, żonkile, tulipany, tutaj znajdziesz ich cały bukiet. Kolorowe pachnące wiosną i słońcem, świetnie sprawdzą się na Waszych stołach i parapetach. Papierowy Bukiet Wiosennych Kwiatów  to kolejna propozycja domowych zajęć dla najmłodszych. Zainspirujcie się naturą, wiosenną aurą, niech Wasze bukiety będą pięknym dodatkiem dla zbliżających się świąt. Zapraszamy do krótkiego tutorialu wystarczy, że klikniecie w link poniżej.

Opracowanie: Małgorzata Zajdek


Zajęcia wokalne

Zajęcia wokalne, to jedne z najbardziej popularnych zajęć w Młodzieżowym Ośrodku Pracy Twórczej. Nasi wychowankowie ćwiczą swoje zdolności wokalne i muzyczne pod fachowym okiem nauczyciela Pana Dariusza Szwedy. Tym razem mamy dla Was propozycję wspólnego śpiewania on-line, zaproście również do zabawy swoje rodzeństwo i rodziców. Zapraszamy do zajęć pod wskazanym linkiem poniżej.

opracowanie: Dariusz Szweda


darek szwedajpg

 
 
Zajęcia pracowni szkła artystycznego
W ścianach naszej placówki tętni życiem pracownia szkła artystycznego, gdzie powstają m.in. witrażowe cudeńka. Mozaika to jedna z najstarszych technik  artystycznych, kultywowana w starożytnej Grecji i Rzymie, była ulubioną techniką zdobienia wnętrz, gdzie przetrwała do dzisiaj w swojej pierwotnej formie. Zapraszamy do zapoznania się z propozycją zajęć, którą umieszczamy poniżej.
opracowanie: Paulina Bucek


mozaikjpg
mozaika info.pdf

Zajęcia tkaniny artystycznej

Mamy dla Was kolejną propozycję spędzania twórczo czasu wolnego, tym razem prezentujemy Wam nowy pomysł z pracowni tkaniny artystycznej
"Czesankowe Ptaszki". Tradycyjnie już umieszczamy krótki tutorial, zawierający interesujące Was wskazówki. Mam nadzieję, że już wkrótce pochwalicie się efektami Waszej pracy. Do zabawy zaproście najbliższych ;) Zapraszamy do zapoznania się z prezentacją. Powodzenia :)


opracowanie: Kinga Bielec


Teatr Ożywionej Formy TOF, zajęcia aktorsko-lektorskie

Zapraszamy do zapoznania się z serią filmów szkoleniowych z zakresu dykcji, lajkujcie, subskrybujcie, udostępniajcie, może ktoś się jeszcze skusi. Ćwiczcie dykcję w zaciszu domowym z  Waszym ulubionym aktorem Kamilem Katolikiem.

opracowanie: Kamil Katolik


unnamedjpgZajęcia zespołów bluesowych, jazzowych, rockowych

Muzyka bluesowa stymuluje wydzielanie endorfin, dlatego zapraszamy Was do
zapoznania się z tym materiałem. Inspirujcie się muzyką, odtwarzajcie muzykę, twórzcie własne kompozycje muzyczne. To nie czas na nudę :)

„Dzień dobry Mr Blues”, muz. J. Wasowski.
Transkrypcja dla moich uczniów i studentów.

opracowanie: Dariusz Ziółek


darekmrok10ajpg


Zajęcia tkaniny artystycznej

Dzwonki Wietrzne to temat i propozycja zajęć z pracowni tkaniny artystycznej. Świetny sposób na domową nudę i kreatywną zabawę w zaciszu domowym. Zachęcamy do zapoznania się z linkiem prezentacji, gdzie w formie krótkiego  tutoriala umieściliśmy dla Was instrukcję wykonania, spis wszystkich potrzebnych materiałów i oczywiście pięknie zaprezentowany efekt końcowy.


opracowanie: Kinga BielecZajęci plastyczne (klasy III - VI)

Drodzy Wychowankowie, czas spędzany w domu możecie wykorzystać na realizację swoich twórczych pomysłów które pozwolą Wam nadal realizować i rozwijać artystyczne pasje. Wykorzystajcie go na wnikliwe obserwacje, które mogą przerodzić się w piękne obrazy. W wielu domach są zwierzęta, którym teraz możecie poświęcić więcej uwagi. Wasi czworonożni przyjaciele mogą zainspirować Was do tworzenia ciekawych rysunków i prac malarskich. Poniżej zamieszczamy dokument do pobrania i wytyczne do zajęć plastycznych.

opracowanie: Beata Będkowska

mopt.pdf

Zajęcia gry na gitarze

DLACZEGO WARTO UCZYĆ SIĘ GRY NA INSTRUMENCIE?

Temat korzyści płynących z nauki gry ma instrumencie, szczególnie tych
wpływających bezpośrednio na nasz umysł czy ciało, z pewnością nie będzie
kompletny bez podjęcia kwestii najważniejszego przedmiotu którego dotyczy –
muzyki i jej obecności w naszym życiu. Poniżej zamieszczamy zbiór tekstów z literatury specjalistycznej w formie ciekawostek dla rodziców i uczniów.

opracowanie: Marcin Maślak

artykuł e-learning.pdf