E-learning, materiały dydaktyczne dla wychowankówDrodzy wychowankowie,
Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z naszymi materiałami dydaktycznymi. Specjalnie dla Was przygotowaliśmy stronę na której będziemy zamieszczać przeznaczone dla Was propozycje zadań, lekcji, kursów, opracowane przez naszych nauczycieli. 

Jeżeli jesteście zainteresowani poszerzaniem swoich artystycznych umiejętności, to z pewnością spodoba Wam się ta nowa forma edukacji.  

Do dzieła ! Twórzcie, komponujcie, malujcie, projektujcie, dajcie upust swojej wyobraźni za pomocą narzędzi online.

Zapraszamy i życzymy powodzenia :)


Zajęcia i działania plastyczne

Dla naszych Najmłodszych Wychowanków narysuj, namaluj, wyklej ❤️ Serce z Podziękowaniem dla Personelu Medycznego. DZIĘKUJEMY i ❤️# ZOSTAJEMYWDOMU. Czekamy na Wasze Serducho :)

opracowanie: Anna Podsiedlik


PSX_20200403_135947jpg

Zajęcia i działania plastyczne

"Rysujemy swoje zwierzaki". Ciągle w ruchu, pełne emocji, takie są nasze domowe pupile ;) Obserwujcie i spróbujcie uchwycić ich niepokorną naturę na kartce papieru. Zapraszamy do zabawy :) Powodzenia z Waszymi domowymi modelami :)

opracowanie: Anna Podsiedlik


91811180_3036511439703160_3475759592036630528_njpg


Zajęcia i działania plastyczne

Do stworzenia fascynujących artystycznych prac nie potrzebujemy wyspecjalizowanych narzędzi, czasem wystarczy odrobina inspiracji i nasza domowa spiżarnia. Maluj z nami kawą i herbatą. Jak? Podpowiadamy poniżej :)

opracowanie: Anna Podsiedlik


Zajęcia rytmiczno-taneczne

# ZOSTAŃWDOMU i tańcz. Kto z nas nie lubi czasem się rozruszać i pobujać do rytmu ulubionej muzyki tanecznej. Rozgrzewka taneczna dla Dzieci i Rodziców to propozycja zajęć ruchowych, które wprowadzą Was w radosny nastrój. Zaproście do zabawy waszych najbliższych, niech też poczują ten rytm. Zapraszamy do zapoznania się z linkiem poniżej.

opracowanie: Katarzyna Kalinowska

Kolejna propozycja to połączenie zajęć tanecznych i folklorystycznych, to propozycja zajęć on-line  dla uczestników koła "Zespół Folklorystyczny Dąbrowa". Zapraszamy do zapoznania się z linkiem poniżej.

opracowanie: Agnieszka Dróżdż- Kobus, Katarzyna Kalinowska

Zajęcia  plastyczne (klasy III, IV, V, VI)

Chociaż przyszła wiosna i wszystko za oknem zachęca do spacerów musimy jednak pozostać w domu. Może ta tęsknota za słońcem i rozkwitającą naturą będzie dla Was natchnieniem do stworzenia kolorowych obrazów. Właśnie trwa sezon na tulipany, przepiękne kwiaty, których bogactwo odmian i
różnorodność barw oraz subtelny zapach niezmiennie przechowujemy w pamięci. Ich widok to prawdziwa uczta dla oka. Tulipany wielokrotnie inspirowały artystów i być może Was też zachęcą do twórczej pracy. Wybierzcie kolory, które uznacie za najpiękniejsze i namalujcie obrazy dzięki, którym
wiosna na dobre zagości w Waszych domach. Miłej zabawy! Poniżej zapraszamy do zapoznania się z materiałem do zajęć.

opracowanie: Beata Będkowska

Zajęcia plastyczne.pdf
Tulipany.pdf
Mieszanie kolorów podstawowych.pdf

Zajęcia artystyczno - filmowe

Spotkanie z bajką "Soar" / Alyce Tzue, to propozycja kolejnych zajęć artystyczno-filmowych dla naszych wychowanków. Wszystkich sympatyków filmów animowanych zapraszamy do zapoznania się z tą kolorową animacją, a następnie do wykonania pracy plastycznej inspirowanej przytoczoną bajką.

opracowanie: Magdalena Skorus


magda Mjpg


Zajęcia fotograficzne

# ZOSTAŃWDOMU i twórz z pracownią komputerową i fotograficzną z MOPT. Oprócz kolaży tworzymy również prezentacje w canva.com, które charakteryzują się przejrzystością oraz przyjemną szatą graficzną. Ta on-line'owa aplikacja pozwala na korzystanie z wielu zasobów bezpłatnie w tym: muzyki, filmu, ikon, szablonów oraz na zdalną edycję i wprowadzanie zmian w czasie rzeczywistym, co jest bardzo wygodne w przypadku tworzenia (zdalnych) prac zespołowych. Wykorzystane zdjęcia powstały na potrzeby konkursu fotograficznego.

opracowanie: Dariusz Kostecki

darekkjpg


Zajęcia z tkaniny artystycznej

Terminem shibori określa się tradycyjną japońską technikę barwienia tkanin we wzory, znaną od VIII w. W zależności od sposobu przygotowania materiału do barwienia rozróżnia się kilka rodzajów tkaniny, m.in. Kanoko shibori, znaną jako tied-and-dyed ( the tie-dye). Proponuję kreatywnie spędzić czas odnawiając swoją garderobę. Może macie w swojej szafie koszulki, bluzy które już straciły świeżość i pragniecie nadać im nowe życie...  Zapraszamy do zapoznania się z naszym tutorialem poniżej.
opracowanie: Kinga Bielec


shiborijpg

Zajęcia dla najmłodszych

"Wielkanocne Pisanki" to propozycja zajęć dla najmłodszych naszych uczestników, która świetnie się sprawdzi w wielu Waszych domach. Artystyczne zdobienie pisanek w okresie Świąt Wielkanocnych to nasza rodzima tradycja. Pisanki, kraszanki, oklejanki, wydrapywanki, kto z nas nie spróbował choć raz, wciągnąć się w tą świąteczną zabawę ;) Tym razem mamy dla Was alternatywną propozycję, a jaką zobaczcie sami klikając w link poniżej.

opracowanie: Lucja ZapartlucjajpgZajęcia i działania plastyczne

Jedno jest pewne - nuda nam niestraszna. :) Jak przyozdobić swoje zużyte trampki, tak aby odzyskały swój dawny blask ? Jak nadać nowy, szałowy look swoim starym, wytartym jeans'om ? A może pobawić się w domowy teatrzyk ? Koniecznie zobaczcie przygotowane dla Was propozycje w galerii poniżej. Zachęcamy do kreatywnej zabawy w zaciszu domowym.

opracowanie: Anna Podsiedlik


Zajęcia artystyczne dla najmłodszych

Kto z nas nie wypatruje z utęsknieniem pierwszych wiosennych kwiatów ? Krokusy, przebiśniegi, żonkile, tulipany, tutaj znajdziesz ich cały bukiet. Kolorowe pachnące wiosną i słońcem, świetnie sprawdzą się na Waszych stołach i parapetach. Papierowy Bukiet Wiosennych Kwiatów  to kolejna propozycja domowych zajęć dla najmłodszych. Zainspirujcie się naturą, wiosenną aurą, niech Wasze bukiety będą pięknym dodatkiem dla zbliżających się świąt. Zapraszamy do krótkiego tutorialu wystarczy, że klikniecie w link poniżej.

Opracowanie: Małgorzata Zajdek


Zajęcia wokalne

Zajęcia wokalne, to jedne z najbardziej popularnych zajęć w Młodzieżowym Ośrodku Pracy Twórczej. Nasi wychowankowie ćwiczą swoje zdolności wokalne i muzyczne pod fachowym okiem nauczyciela Pana Dariusza Szwedy. Tym razem mamy dla Was propozycję wspólnego śpiewania on-line, zaproście również do zabawy swoje rodzeństwo i rodziców. Zapraszamy do zajęć pod wskazanym linkiem poniżej.

opracowanie: Dariusz Szweda


darek szwedajpg

 
 
Zajęcia pracowni szkła artystycznego
W ścianach naszej placówki tętni życiem pracownia szkła artystycznego, gdzie powstają m.in. witrażowe cudeńka. Mozaika to jedna z najstarszych technik  artystycznych, kultywowana w starożytnej Grecji i Rzymie, była ulubioną techniką zdobienia wnętrz, gdzie przetrwała do dzisiaj w swojej pierwotnej formie. Zapraszamy do zapoznania się z propozycją zajęć, którą umieszczamy poniżej.
opracowanie: Paulina Bucek


mozaikjpg
mozaika info.pdf

Zajęcia tkaniny artystycznej

Mamy dla Was kolejną propozycję spędzania twórczo czasu wolnego, tym razem prezentujemy Wam nowy pomysł z pracowni tkaniny artystycznej
"Czesankowe Ptaszki". Tradycyjnie już umieszczamy krótki tutorial, zawierający interesujące Was wskazówki. Mam nadzieję, że już wkrótce pochwalicie się efektami Waszej pracy. Do zabawy zaproście najbliższych ;) Zapraszamy do zapoznania się z prezentacją. Powodzenia :)


opracowanie: Kinga Bielec


Teatr Ożywionej Formy TOF, zajęcia aktorsko-lektorskie

Zapraszamy do zapoznania się z serią filmów szkoleniowych z zakresu dykcji, lajkujcie, subskrybujcie, udostępniajcie, może ktoś się jeszcze skusi. Ćwiczcie dykcję w zaciszu domowym z  Waszym ulubionym aktorem Kamilem Katolikiem.

opracowanie: Kamil Katolik


unnamedjpgZajęcia zespołów bluesowych, jazzowych, rockowych

Muzyka bluesowa stymuluje wydzielanie endorfin, dlatego zapraszamy Was do
zapoznania się z tym materiałem. Inspirujcie się muzyką, odtwarzajcie muzykę, twórzcie własne kompozycje muzyczne. To nie czas na nudę :)

„Dzień dobry Mr Blues”, muz. J. Wasowski.
Transkrypcja dla moich uczniów i studentów.

opracowanie: Dariusz Ziółek


darekmrok10ajpg


Zajęcia tkaniny artystycznej

Dzwonki Wietrzne to temat i propozycja zajęć z pracowni tkaniny artystycznej. Świetny sposób na domową nudę i kreatywną zabawę w zaciszu domowym. Zachęcamy do zapoznania się z linkiem prezentacji, gdzie w formie krótkiego  tutoriala umieściliśmy dla Was instrukcję wykonania, spis wszystkich potrzebnych materiałów i oczywiście pięknie zaprezentowany efekt końcowy.


opracowanie: Kinga BielecZajęcia wokalno-rytmiczne, Zespół Folklorystyczny Dąbrowa

Rodzice i wychowankowie informujemy, że na facebook'u działa grupa MOPT RYTMIKA, gdzie zamieszczamy również materiały dydaktyczne z których możecie korzystać. Na początek wysyłamy Państwu link do strony z pięknie opisanymi  obrzędami związanymi z Pierwszym Dniem Wiosny. Bardzo prosimy zaznajomić się z prezentowanym na stronie materiałem. Zachęcamy do lektury :)

opracowanie: Katarzyna Kalinowska, Agnieszka Dróżdż-Kobus, Małgorzata Okarmus

Resized_20200325_122446jpeg    67067236_353932115542399_5495082459601043456_njpg    Resized_20200325_122737jpeg


powitanie-wiosny-2019-21_03_2019-02jpg

zdjęcie: Topienie Marzanny


Zajęcia ceramiki i witrażu

Jak to się mówi ?! W marcu jak w garncu! Kwiecień plecień! A koty szaleją ! :) Dedykujemy ten miesiąc tym naszym przesympatycznym czworonogom. Nie czekaj i wykonaj pracę plastyczną poświęconą kotom. Format prac i technika dowolny: kolaż, rysunek, malarstwo, mozaika itp. Na prace czekamy pod adresem e-mail: mopt@wp.pl. Wszystkie nadesłane prace wezmą udział w wystawie na stronie www MOPT'u. Zapraszamy :)

opracowanie: Joanna Słoń

Screenshot_20200324-084240jpg     Screenshot_20200324-084337jpg     Screenshot_20200324-084351jpg     Screenshot_20200324-084401jpg     Screenshot_20200324-084512jpg     Screenshot_20200324-084915jpg     Screenshot_20200324-084140jpg     Screenshot_20200324-084448jpg     Screenshot_20200324-084500jpg


Zajęci plastyczne (klasy III, IV, V, VI)

Drodzy Wychowankowie, czas spędzany w domu możecie wykorzystać na realizację swoich twórczych pomysłów które pozwolą Wam nadal realizować i rozwijać artystyczne pasje. Wykorzystajcie go na wnikliwe obserwacje, które mogą przerodzić się w piękne obrazy. W wielu domach są zwierzęta, którym teraz możecie poświęcić więcej uwagi. Wasi czworonożni przyjaciele mogą zainspirować Was do tworzenia ciekawych rysunków i prac malarskich. Poniżej zamieszczamy dokument do pobrania i wytyczne do zajęć plastycznych.

opracowanie: Beata Będkowska

mopt.pdf

Zajęcia gry na gitarze

DLACZEGO WARTO UCZYĆ SIĘ GRY NA INSTRUMENCIE?

Temat korzyści płynących z nauki gry ma instrumencie, szczególnie tych
wpływających bezpośrednio na nasz umysł czy ciało, z pewnością nie będzie
kompletny bez podjęcia kwestii najważniejszego przedmiotu którego dotyczy –
muzyki i jej obecności w naszym życiu. Poniżej zamieszczamy zbiór tekstów z literatury specjalistycznej w formie ciekawostek dla rodziców i uczniów.

opracowanie: Marcin Maślak

artykuł e-learning.pdf

Zajęcia artystyczno-filmowe

Za oknami już wiosna, a my śpieszymy dla Was z kolejną propozycją zajęć artystycznych. "Wiosenne patki z papieru" to propozycja zajęć dla  naszych najmłodszych wychowanków koła artystyczno-filmowego. Piękne, kolorowe będą oryginalną ozdobą waszych domów. Łatwe w przygotowaniu, z dostępnych materiałów, które każdy z Was na pewno znajdzie. Poniżej zamieszczamy krótki instruktarz wykonania i link do zajęć.


opracowanie: Magdalena Skorus

Ptaki w canviepng


Zajęcia koła fotograficznego

Jako grupa fotograficzna MŁODZIEŻOWEGO OŚRODKA PRACY TWÓRCZEJ w ciągu roku szkolnego mieliśmy okazję stworzyć wiele przeróżnych sesji. Tempa nie zwalniamy, teraz nadszedł czas, żeby nieco uporządkować i ubarwić nasze twórcze zmagania. W tym celu wykorzystujemy internetowe narzędzie CANVA umożliwiające tworzenie projektów graficznych, plakatów, ulotek, kolaży całkowicie za darmo. Zachęcamy Was do wypróbowania tego narzędzia i chwalenia się efektami waszej pracy.

Poniżej prezentujemy efekty pracy w programie ;)

Link do programu: https://www.canva.com

90488839_3006517599369211_2676676515684417536_njpg 

opracowanie: Dariusz Kostecki

Kurs projektowania stron internetowych

Zapraszam serdecznie młodzież do zabawy w webmaster"a. Jeżeli jesteście ciekawi świata, technologii, nowoczesnych narzędzi komunikacyjnych i żądni wiedzy współczesnego świata, to zainteresuje Was nasza oferta. Przygotowaliśmy dla was propozycję kursu projektowania stron internetowych w ciekawej graficznie formie.

Spróbuj sam stworzyć własną stronę internetową z MOPT . Dla chętnych 1 lekcja . Zapraszamy ! Film stanowi wprowadzenie do kursu projektowania stron internetowych w popularnej, darmowej aplikacji Notepad++, zapraszam wszystkich do zapoznania się z pierwszą lekcją w ramach zajęć grafiki komputerowej i multimedialnej pracowni :)

Slajd1JPG

opracowanie: Sylwia Wójcik


Zajęcia ceramiki i rzeźby

Drodzy Uczniowie, ponieważ nie wychodzicie z domu ten czas możecie wspaniale wykorzystać aby rozwinąć swoją wyobraźnię i talent, proponujemy zainspirować się rzeźbami ceramicznymi. Proponujemy abyście wykonali wasze wymarzone zwierzaczki z plasteliny, ciastoliny, papier mache... Wasza kreatywność jest nieograniczona . Zapraszamy was do zabawy :)


90304291_3004863356201302_3071120256245170176_njpg             90305981_3004863296201308_8795833065017442304_njpg           90477487_3004863239534647_1333363611971616768_njpg


Opracowanie: Joanna Słoń


Zajęcia plastyczne i artystyczne
Dzisiaj inspiracje dla naszych najmłodszych Wychowanków, jak można wykorzystać papierowe talerze, wykałaczki, rolki po papierze ... Czekamy również na Wasze pomysły.
Wierzymy w Waszą dojrzałość i mądrość. Wykorzystajcie czas kiedy jesteście w domu, na poszerzenie swojej wiedzy i rozwój Waszych talentów. Zaczynamy kreatywną zabawę ;)

Opracowanie: Lucyna Zapart, Małgorzata Zajdek, Anna Podsiedlik, Magdalena Skorus


Zajęcia muzyczne 

 Pan Dariusz Ziółek zaprasza serdecznie, w ramach prowadzonych przez siebie zajęć online, na lekcje obsługi programu Muscore. Jest to program przeznaczony do tworzenia i edycji zapisu nutowego. Aplikacja jest prosta w obsłudze, intuicyjna, niezwykle przydatna dla każdego muzyka. Spróbujcie, zachęcamy ;)

Poniżej zamieszczamy link do lekcji :

opracowanie: Dariusz Ziółek

Zajęcia literackie

Dzisiaj proponujemy Wam, abyście szukali inspiracji w literaturze. Młodzieżowy Ośrodek Pracy Twórczej prowadzi poetycką serię wydawniczą "Kontrapunkty", w której swoje wiersze publikowali zarówno autorzy już uznani, legitymujący się ciekawym i bogatym dorobkiem artystycznym, jak i twórcy młodzi, którzy dopiero poszukują swojego głosu. Może niebawem zechcecie do nich dołączyć? Zachęcamy Was do pisania: wierszy, opowiadań, komiksów, reportaży.


opracowanie: Paweł Lekszycki


Zajęcia multimedialne, animacja

To propozycja dla uczestników zajęć grafiki komputerowej i interdyscyplinarnej pracowni multimedialnej. Do tworzenia ciekawych projektów prostej animacji wcale nie trzeba skomplikowanych aplikacji komputerowych. Czasem wystarczy ołówek, notatnik lub stary zeszyt i szczypta wyobraźni. Postarajcie się w zaciszu domowym stworzyć prosty projekt animowanej postaci, inspirując się poniższymi linkami.

https://www.youtube.com/watch?v=4lEVQPm1GQ4

https://www.youtube.com/watch?v=amrdTQhAD1c

opracowanie: Sylwia Wójcik